14 Ağustos 2017 Pazartesi

Yeni Parlak Yıldız ‘Mayak’


Geçtiğimiz günlerde Rus bilim adamları, mekanik mühendisleri ve gönüllü adamlar Rus Uzay Ajansı’nın yardımı ile bir uydu fırlatacaklarını söylemişlerdi. Bu uydudan biraz bahsedecek olursak uydu üç tane küpün birleşimi şeklinde. Bu üç küpten birinin yükü uzaya gönderilecek ve orada uyduya bağlanacaktı. RUA, küpleri gönderdi fakat küplerin relektörleri açılmadı. Bilim adamları bu duruma sevinse de önemli bir çalışma bence. Özellikle uzaya gönderilen araçların korkulu rüyası olan ‘Dünya’ya dönüş’ kısmında büyük avantajlar sağlayacaktı. Açılır yapısı sayesinde birçok bilinmezliğe yol olmuştur. Mayak, tıpkı Güneş’in yörüngesi gibi tasarlandı. Yani Dünya’dan her zaman aynı saatte geçecek. Aynı zamanda Güneş ve Ay kadar da parlak olacakmış. Her ne kadar gökyüzü kirliliği olsa da gökyüzüne bir de biz yıldız koyalım fikrine kapılmışlar.


Yukarıdaki görselde, Mayak'ın orjinal boyutu gösteriliyor. Bu uydu, gökyüzünde 16 metre kare olan bir piramite dönüşecek.

CIA Ajanı, Trump'ın Twitter Hesabını Kapatmak İstiyor.

ABD Başkanı Trump, Twitter'ı oldukça aktif kullanan siyasetçilerden. Gerek Amerika gerek diğer ülkeler hakkında aklına geleni yazıyor. ...