10 Ağustos 2017 Perşembe

Mezuna Kalanlara Özel

Mezuna Kalan Güzel Umutlar 


Bu yazımı, ister istediği bölüm gelmediği için ister gereken özveriyi gösteremediği için mezuna kalan arkadaşlarıma yazıyorum. Öncelikle bundan utanmamanız gerektiğini söyleyeceğim. Hayatınıza bir yıl geç adım olmanız ileride parlayan bir umut olmanıza kesinlikle etki etmeyecektir. Belki de ışığınızı bir yıllık daha arttıracaktır :). Kendinize güveniniz azalmasın. Yapmanız gereken tek şey dinlenerek bir yıl boyunca çalışmanız gereken derslere çalışmaktır. Böylece kafanızı da toplamış olursunuz. Kötü olaylar yaşadı iseniz atlatmaya çalışın. Farklı kitaplar okumayı deneyin. Sınavı bu seferlik kazanamamış olmanız sizin değerinizi azaltmadı. Hala bir ışıksınız ve sizden beklenen umutlar var :)
YGS-LYS

Size bir çalışma tekniğinden bahsetmek istiyorum. İnternette elbette duymuşsunuzdur. Mezuna kalan birinin kolaylıkla uygulayabileceği bir program. Zman da bol olduğu için yedire yedire tüm konularınıza vakit ayırabilirsiniz. Pomodoro yöntemi, bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntem. Yapacağınız tek şey, telefonunuza pomodoro'yu indirmek eğer yok ise saatinizi kurmak. 20 dakikalık sürelerde ders çalışıyorsunuz pomodoro saati ötüyor ve size 5 dk'lık mola verdirtiyor. Bu molada kesinlikle ders çalışmıyorsunuz ama. bu şekilde hem daha verimli oluyor hem de sıkılmamış oluyorsunuz. Detaylı bilgilere araştırarak ulaşabilirsiniz :) Umarım yardımcı olmuşumdur :)


Alanlarınıza Mutluluk Katın <3 :)

CIA Ajanı, Trump'ın Twitter Hesabını Kapatmak İstiyor.

ABD Başkanı Trump, Twitter'ı oldukça aktif kullanan siyasetçilerden. Gerek Amerika gerek diğer ülkeler hakkında aklına geleni yazıyor. ...