10 Ağustos 2017 Perşembe

Kuzey Kore vs. ABD Nükleer Atışması

Son zamanların siyasi ve askeri atışmalarından biri olan Kuzey Kore ve ABD nükleer atışması, gün geçtikçe daha gergin bir hal alıyor. Peki bu savaş fiilen başlar mı ya da başlarsa neler olur?


Kuzey Kore, bilindiği üzere kendine göre kalıpları olan sert bir ülke. Medyada ABD'yi yok Hawai'den vururum yok merkezden vururum diyorlar ama ellerinde bu menzilde gidecek nükleer bomba stokları yok. Yapacak olsalar bile özel araçlar gerekiyor ve bomba atılacağı zaman en az bir saat hazırlık yapması gerek. E ABD, bugün kedimin ne yediğini dahi bilen bir ülke sizce bunu öğrenemeyecek mi?


Güney Kore'de zaten var olan ABD askerleri duruma müdahale edebilir. Zaten Kore topraklarında, ABD  askerleri var. Gerçekten çok zor yani Kore'nin bu savaşı kazanması. Nükleer bomba attı diyelim, bu o menzile ulaşamazsa kim bilir nerede patlayacak. Ayrıca bu duruma Japonya da müdahale edebilir. Japonya, nükleer silahlara karşı hassas bir tutum sergiliyor. Çin de işin içine girecektir, Kuzey Kore'ye iki tokat atıp susturacaktır, sonuçta akıllı insanlar.
Yani bu atışmanın her durumda da Kuzey Kore'ye bir faydası yok. Umarım sivil halk zarar görmez.


Burada sizlere Trump'ın Kuzey Kore'ye karşılık verdiği sözlerin videosunu paylaşıyorum.

CIA Ajanı, Trump'ın Twitter Hesabını Kapatmak İstiyor.

ABD Başkanı Trump, Twitter'ı oldukça aktif kullanan siyasetçilerden. Gerek Amerika gerek diğer ülkeler hakkında aklına geleni yazıyor. ...