26 Ağustos 2017 Cumartesi

CIA Ajanı, Trump'ın Twitter Hesabını Kapatmak İstiyor.

ABD Başkanı Trump, Twitter'ı oldukça aktif kullanan siyasetçilerden. Gerek Amerika gerek diğer ülkeler hakkında aklına geleni yazıyor. Amerika kendi içerisinde, Trump'ın bu davranışlarından dolayı ikiye bölünmüş durumda. Hatta Trump'ın başkan olması ile çarenin Jupiter'e taşınmak olduğunu söyleyen ünlüler dahi var.

Bu düşmanca tavırlarından ve yazılarından dolayı bir dönem Twitter CEO'su Jack Dorsey bile tepki göstermişti. Fakat Trump, çok umursamamış olacak ki, son zamanlarda konu olan ( önceki yazılarımda bulabilirsiniz :) Kuzey Kore Nükleer Atışması hakkında da çılgınca şeyler yazmış.

Tüm bu nedenlerden dolayı, eski CIA ajanı Valerie Plame Wilson da tepkisini gösterdi. Amacının Twitter'ı satın alarak Trump'ın hesabını kapatmak olduğunu söyledi. Wilson, Amerika'da bir kampanya başlattı. Tamamen Twitter'ı satın alamayacağı için önemli bir hisseye sahip olması gerektiğini ve bunun için de 1 milyon dolar toplayacağını açıkladı. Böylece Twitter'a ortak olarak Trump'ın hesabını kapatacak. 


Eğer hedeflenen para toplanamaz ise topladığı tüm parayı % 100 nükleer savaşa karşı çıkan bir organizasyon grubu olan Global Zero'ya bağışlayacak. CIA Ajanı, Trump'ın Twitter Hesabını Kapatmak İstiyor.

ABD Başkanı Trump, Twitter'ı oldukça aktif kullanan siyasetçilerden. Gerek Amerika gerek diğer ülkeler hakkında aklına geleni yazıyor. ...